Марина 'Диневи' в Свети Влас за поредна година получи престижния екоетикет 'Син флаг' за 2026 г., като остава единственото яхтено пристанище в България с това отличие. Пристанището посреща новия летен сезон с обновена визия – ново осветление, места за отдих, палми и обновена алея, а компанията 'Диневи Груп' общо печели четири отличия 'Син флаг' за марината и трите плажа, стопанисвани от дъщерната фирма 'Венид Бийч'.
„С гордост обявяваме, че Марина 'Диневи' е единственото яхтено пристанище в България с отличие 'Син флаг' и през 2026 г. Това е признание за постоянните ни усилия в посока безопасност и екологични практики“, коментира изпълнителният директор на 'Диневи Груп' Красимира Владимирова-Николова. Тя допълни, че компанията е получила общо четири отличия 'Син флаг' за настоящата година, включително за трите плажа, стопанисвани от 'Венид Бийч' – Свети Влас-Изток, Свети Влас-Нов и Свети Влас-Централен.
От 'Диневи Груп' подчертават, че Марина 'Диневи' е оборудвана с нови филтри за подобряване на подводната инфраструктура и се извършва редовен мониторинг на качеството на морската вода. За предстоящия сезон са добавени допълнително осветление, нови места за отдих, обновена колекция от старинни котви, десетки нови палми и нови монументи по 'Алеята на народите', които я превръщат в още по-привлекателно място за разходки.
Дъщерната компания 'Венид Бийч' отбелязва и 20-а поредна година, в която плажовете ѝ печелят престижното отличие. Това е доказателство за постоянния стремеж на компанията към поддържане на високи стандарти на чистота и безопасност, както и за осигуряването на комфортна почивка за туристите.
Общият брой отличени със 'Син флаг' плажове и яхтени пристанища в България за 2026 г. е 32, като 'Диневи Груп' участва с четири от тях. Това поставя компанията сред лидерите в страната по отношение на устойчивото развитие и опазването на морската среда.