Свети Влас отново бе в центъра на световното внимание благодарение на грандиозния турнир по плажен волейбол Sveti Vlas Beach Pro Tour. Събитието, което привлече участници и гости от над 30 държави, получи отлична оценка от министъра на туризма Илин Димитров.
„Оставям турнира с отлични впечатления. Това е пример за мегасъбитие, което популяризира българския туризъм и показва, че страната ни може да бъде домакин на състезания от световна величина. С министър Енчо Керязов работим активно за привличане на още подобни прояви“, заяви министър Димитров в интервю за Sportal.bg.
Той допълни, че резултатите от изследванията на проби от водата и пясъка, изпратени в Канада, са потвърдили високото качество на плажната ивица в Свети Влас. „Пясъкът е с най-добро качество, а водата е изключително чиста“, подчерта министърът.
Успехът на турнира в Свети Влас е още един аргумент за потенциала на България като туристическа дестинация за спорт и активен отдих. Димитров изрази надежда, че събитието ще даде тласък за привличането на още мегасъбития, като припомни успешното провеждане на Джиро Д'Италия у нас и предстоящото домакинство на Евровизия.
Организаторите на Sveti Vlas Beach Pro Tour могат да разчитат на пълната подкрепа на Министерството на туризма, а Свети Влас продължава да затвърждава позициите си като една от водещите морски дестинации в България.